Kulture

Një shqiptare synon fitoren në “France Got Talent”

Quhet Erza Muçolli dhe është me origjinë nga Kosova. 8 – vjeçarja shqiptare ka konkuruar në “France Got Talent”, ku ka shkëlqyer me performancën e saj.

Kënga e kënduar nga Erza titullohet “Papaoutai”, e këngëtarit francez, Stromae, e cila ngriti në këmbë një publik të tërë.

Zëri magjik i 8 – vjeçares mori përkrahje të menjëhershme nga publiku, por dhe nga juria të cilët u befasuan nga vokali i saj.

Prej vitesh Erza jeton në Francë sëbashku me familjen.


 

Kylie Minogue shpallet australianja e vitit

Kylie Minogue ështa shpallur australianja e vitit në Britani, në ceremoninë e mbajtur në Londër mbëmjen e së shtunës.46-vjeçarja kishte zgjedhur të shfaqej me një look tepër tërheqës në mbrëmjen gala.Minogue kishte veshur këtë fustan të gjatë, transparent dhe të punuar me rruaza, i cili e tregonte në formë perfekte.


   

Rihanna publikon këngën e re

Rihanna ka surprizuar fansat e saj një ditë më parë, kur zgjodhi të publikonte këngën e fundit.

Ajo e bëri lajmin të ditur nëpërmjet një postimi në llogarinë e saj në Twitter.

26- vjeçarja është komentuar mjaft mirë nga publiku për këngën e saj edhe sepse ajo ka bashkëpunuar me rreperin e famshëm Kanye West dhe legjendën e “The Beatles”, Paul McCartney.


Read more: Rihanna publikon këngën e re

   

Rita Ora, rrëfim ekskluziv rreth “The Voice UK”

Rita Ora është padyshim një ndër artistet më të suksesshme të momentit.

Ndër sukseset më të fundit të këngëtares me origjinë shqiptare është edhe pjesëmarrja si gjyqtare në talent show, The Voice UK krah artistëve me famë botërore si Will.i.am, Sir Tom Jones e Ricky Wilson.

Pikërisht për këtë eksperiencë të re për këngëtaren 24 – vjeçare, gazeta britanike Express ka realizuar një intervistë me të.


Read more: Rita Ora, rrëfim ekskluziv rreth “The Voice UK”

   

George Clooney 1, gazeta “Daily Mail” 0

altFaqja e internetit të gazetës britanike fshiu një artikull në lidhje me Clooney, të fejuarën e tij Amal Alamuddin, si dhe nënën e kësaj të fundit Baria, të mërkurën, pasi Clooney tha se artikulli ishte “tërësisht një trillim” dhe tepër i “rrezikshëm”.


Read more: George Clooney 1, gazeta “Daily Mail” 0

   

“Axurrët” nisin pushimet pas eliminimit nga Botërori

altPas eleminimit nga Botërori, “Axurrët” nisin një tjetër transfertë, atë të pushimeve. Abate, Bonucci, Verratti dhe Aquilani kanë zgjedhur Formenterën, Pirlo dhe Chiellini Nju Jorkun, Cerci Ibizën dhe Marchisio, Sardenjën.


Read more: “Axurrët” nisin pushimet pas eliminimit nga Botërori

   

Mya mohon të gjitha zërat për një lidhje me Jay Z

altKëngëtarja Mya i është përgjigjur thashethemeve se Jay Z e ka tradhëtuar Beyoncen me të. Ajo ka shkruar duke thënë: “Kurrë nuk ka ndodhur dhe nuk do të ndodhë asnjëherë”.


Read more: Mya mohon të gjitha zërat për një lidhje me Jay Z

   

Irina ankohet: Më ofrojnë vetëm role si striptiste dhe banakiere

altNjë nga modelet më të famshme në botë, Irina Shayk kohët e fundit e ka shprehur hapur dëshirën e saj për t’u futur fuqishëm në botën e kinematografisë.  Modelja ruse ka pozuar e zhveshur për revistën “Maxim” në të cilën ka dhënë edhe një intervistë.


Read more: Irina ankohet: Më ofrojnë vetëm role si striptiste dhe banakiere

   

Djali i aktorit, Robert Downey Jr arrestohet për posedim kokaine

altSipas revistës “US Weekly” djali i aktorit Robert Downey Jr, Indio 20 vjeç është arrestuar në Hollywood për posedim të kokainës. Protagonisti i “Iron Man” në të kaluarën ka patur probleme me drogën ashtu sikurse dhe babai i tij duke shpjeguar se “varësia ndaj drogës është gjenetike”.


Read more: Djali i aktorit, Robert Downey Jr arrestohet për posedim kokaine

   

Puff Daddy dhe e dashura Cassie sërish bashkë

altDaddy dhe Cassie u fotografuan pasi kishin qenë pjesë e festimeve të ditëlindjes së Derek Jeter. Puff Daddy është i njohur për festat e tij të quajtura “White Party” në San Tropez. Edhe kur u fotografua me të dashurën Cassie ata kishin zgjedhur të kishin ngjyrën e bardhë në veshjet e tyre.


Read more: Puff Daddy dhe e dashura Cassie sërish bashkë

   

Kur JLo humb kilogramë, tregon format shpërthyese

altSë fundmi në daljet e saj publike rrëfeu se ka humbur 5 kilogram me anë të një dietë strikte vegjetane dhe seancave të gjata të kërcimit. Dhe Jennifer Lopez ndjehet krenare me ndryshimin në linjat e saj, aq sa nuk ngurroi t’i shfaqë ato në koncertin “iHeart Radio Pool Party” në një nga plazhet e Majemit.


Read more: Kur JLo humb kilogramë, tregon format shpërthyese

   

Page 1 of 66

Facebook FanBox